Haberler Sektörden Kısa Haberler

16 Otomobil Markası İstanbul Auto Show 2017’e Katılmayacak!

İstanbul Autoshow 2015 Lamborghini Huracan

İstanbul Autoshow 2017 fuarı 21-30 Nisan 2017 tarihlerinde TÜYAP Beylikdüzü fuar merkezinde gerçekleştirilecek. Markaların yeni modellerini sergilemesi açısından büyük önem taşıyan fuara pek çok marka büyük bir hızla hazırlanıyor. Ancak son haberlere göre bu seferki fuara tam 16 marka katılmayacak. Peki; bu markalar hangileri?

İlk katılmayacak marka Volvo. Global stratejisi nedeniyle dünyada sadece Detroit, Los Angeles, Şanghay, Pekin ve Cenevre Fuarlarına katılma kararı alan İsveçli üretici geçtiğimiz yılki fuara da iştirak etmemişti.

İstanbul Autoshow 2017’ya katılmayacak diğer markalarsa Citroen, DS, Subaru, Infiniti, Audi, Bugatti, Porsche, Bentley, Lamborghini, Seat, Skoda, Volkswagen, Kia, Suzuki, Mazda olarak sıralanıyor.

Bu listede en büyük sürprizse fuarı düzenleyen Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin mevcut başkanlığını sürdüren Mustafa Bayraktar’ın sahibi olduğu Bayraktar Grubu’na ait Citroen, DS, Subaru, Infiniti markalarının katılmaması oldu.

İstanbul Autoshow 2017 Fuarı’na katılmanın bir markaya maliyetinin ortalama 2.5 milyon TL’yi bulduğu belirtiliyor. Ancak fuara katılmamanın tek sebebi bu değil. Sektörde konuşulan haberlere göre yeni modellerin çıkış tarihlerinin fuar tarihlerine uymaması ve satışların artık fuar yerine daha ziyade internet ve showroom’lara kayması yüzünden markalar artık her fuara katılmaya sıcak bakmıyor.

 

Yorum Yaz