Haberler

2016 Kia Sportage’in Fotoğrafları Basına Sızdırıldı

Güney Koreli üretici Kia önümüzdeki haftalarda yapılacak olan Frankfurt Auto Show’da SUV modeli Sportage’in yeni nesil örneklerini tanıtmaya hazırlanıyor. Kia lansmandan önce Yeni Sportage’a ait birkaç çizim örneği paylaşmıştı ancak 4.nesil Sportage geçtiğimiz gün autotribune.co.kr isimli sitenin takipçilerinden biri tarafından kamuflajsız olarak görüntülendi.

Yeni Sportage’in dış tasarımında markanın alametifarikası olan “kaplan burnu”  ızgara ve yenilenen ön farlar  dikkat çekiyor. Buz küplerini andıran LED gündüz farları ve  ince yapılı LED arka stoplar da dış tasarımda ilk göze batan detaylardan birkaçı olarak sıralanıyor. Yeni Sportage’in iç mekanı ise abisi Sorento’dan ve D segmentindeki Optima’dan izler taşıyor.

Hyundai Tucson ile aynı platformu paylaşan Kia Sportage’in 15 Eylül’de tanıtılması planlanıyor ancak markanın yeni modelini kamuflajsız olarak yollara çıkarmasına bakacak olursak daha erken tarihlerde aracın detaylarının basınla paylaşılabilme ihtimali de var. Sportage hakkında açıklanacak olan bilgileri buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

KAYNAK: worldcarfans.com VE autotribune.co.kr

1 Yorum

Yorum Yaz