Foto Galeri Haberler Video Galeri

7.Nesil Ford Fieasta Almanya’da Tanıtıldı

Halihazırda satılmakta olan 6.nesil Ford Fiesta, 2008 yılından bu yana yollarda. Ford’un sevilen modellerinden olan ve yollardaki 40.yılını kutlayan Fiesta’nın satış rakamları iyi olsa da, kompakt otomobil sınıfında kızışan rekabet markaları sürekli yenilenmeye zorluyor. Ford 7.Nesil versiyonlarını satışa sunmaya hazırlandığı Fiesta modeli için Almanya’da bir lansman gerçekleştirdi. 7.nesil Ford Fiesta’lar artık 5 Kapı, 3 Kapı, Active ve ST-Line olmak üzere 4 farklı versiyon ile satışa sunulacak.

Yeni Ford Fiesta’nın dış tasarımı önceki nesil ile kıyaslandığında baştan aşağı bir değişim içermiyor. Genel olarak daha modern ve yuvarlak hatlar aracın geneline yansımış. Ön tarafta daha yuvarlak farlar ve yeni Focus’takine benzer bir ızgara tasarımı göze çarpıyor. Arka tarafta ise, dikey stop lambalarının yerini yatay ve bizce daha şık görünen stop lambaları almış.

Yeni Focus iç mekanında dış tasarıma kıyasla çok daha radikal (ve güzel) yenilikler sunmuş. Yeni Fiesta’nın kabininde ilk göze çarpan şey sadeleşen orta konsol olmuş. 6.Nesil Fiesta’nın orta konsolu tam bir buton karmaşası olarak nitelenebilir. Ancak 7.nesil Fiesta butonların daha az olduğu ve daha düzenli yerleştirildiği bir orta konsola sahip. Ford Sync 3 infotainment destekli 8 inçlik dokunmatik ekran da orta konsolun en tepesine dik bir şekilde konumlandırılmış. Yeni direksiyon ve göstergeler de eski modele kıyasla daha modern ve şık görünüyor.

Yeni Fiesta’nın motor seçenekleri henüz resmi olarak açıklanmadı ancak Ford’un ödül kazanmış olan, 1.0 litrelik 3 silindirli turbo motorunun silindir deaktivasyon özelliği ile satışa sunulacağı konuşuluyor. Bu özellik sayesinde Fiesta’nın önemli ölçüde yakıt tasarrufu yapması mümkün olacak.

Yeni Ford Fiesta hakkında edindiğimiz bilgileri buradan sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Yorum Yaz