Haberler

BMW i3 Artık %50 Daha Fazla Menzile Sahip

Elektrikli ve hibrit otomobil pazarı her geçen gün daha da kızışıyor ve otomobil üretecilileri de bu segmente daha fazla ağırlık vermeye devam ediyor. Bu konuda en çok çaba sarfeden üreticilerden biri olan BMW, i3 modeline yeni bir 33-kWh kapasiteli batarya seçeneği ekliyor. Mevcut modellerde yer alan 22-kWh’lik bataryalar ile aynı boyutlarda olan 33-kWh kapasiteli batarya, aracın 128 km olan menzilini 200 km’ye çıkartıyor.

BMW tarafından yapılan açıklamaya göre, günlük kullanımda i3 sahipleri kötü hava koşullarında veya klima açıkken bile tam şarj ile 200 kilometrelik menzile ulaşabilecek. 125 kW (170 hp) güce sahip olan elektrik motorunun gücünde ise herhangi bir değişiklik yok. BMW i3 0’dan 100’e yalnızca 7,3 saniyede ulaşabiliyor.

200 kilometrelik menzili yeterli bulmayan sürücüler için ise Range Extender versiyonu hala mevcut. 2 silindirli benzinli ünite i3’ün menziline 150 km daha ekleyerek, ideal kullanımda aracın 450 km’lik menzile ulaşmasını sağlıyor.

Halihazırda i3 sahibi olan sürücüler BMW i3’ün modüler ve esnek platformu sayesinde mevcut bataryalarını 33-kWh kapasiteli yeni bataryalar ile değiştirebilecekler. Son olarak BMW’nin yeni ve daha güçlü garaj şarj istasyonlarını i3 sahiplerinin beğenisine sunacağı açıklanan bilgiler arasında yer alıyor.

Yorum Yaz