Foto Galeri Haberler Video Galeri

Citroen C-Elysée Makyajlandı

Citroen’in gelişmekte olan pazarlar için ürettiği C-Elysee, yeni yıla yeni yüzü ile girecek.  Satışa sunulduğu 2012 yılından bu yana 400.000 adetlik başarılı satış rakamına ulaşan C-Elysee; Çin, Türkiye ve Cezayir gibi ülkelerde tutulan bir model olmayı başardı. Bu yıl C-Elysee farklı Avrupa ülkelerinden bile sipariş almaya başladı. Basın bülteninde yazan bilgilere göre 2015 yılında 117,000 adete ulaşan satışların 90.000’I Çin’de gerçekleşmiş.

TASARIM

Dış tasarım olarak incelendiğinde ilk göze çarpan detaylar; yeni ve daha büyük ön farlar, yeni tamponlar ve gemişleyen ön ızgara olarak  sıralanıyor. Krom çerçeveli sis farları ve hemen sis farlarının üzerinde yer alan LED şerit C-Elysee’nin daha şık ve  modern görünmesini sağlamış. Yenilenen ve genişleyen tampon ise araca daha sağlam ve üst sınıf bir görünüm katmış. Arka stoplar da yenilenerek 3 boyutlu tasarıma kavuşmuş. 16 inçlik alaşım jantlar ile yeni eklenen 2 renk seçeneği (Teles Mavi, Çelik Gri) dış tasarımdaki diğer önemli değişiklikler. İç mekanda ise orta konsol yenilenerek yeni 7 inçlik dokunmatik ekrana yer açılmış.

TEKNOLOJİ

Makyajlı Citroen C-Elysee, teknoloji tarafında da bir takım yeniliklere sahip olacak. 7 inçlik dokunmatik ekran geri görüş kamerası, navigasyon , Android Auto ve Apple CarPlay gibi özellikleri destekliyor.

MOTOR

Makyajlı C-Elysee’nin kaputunun altındaki seçenekler değişmedi. Benzinli tarafında PureTech 82 ve VTi 115 motorlar yer alırken dizel olarak HDi 92 ve BlueHDi 100 seçenekleri sunuluyor. Vti 115 benzinli motor 6 ileri EAT6 otomatik şanzıman ile alınabilirken diğer seçeneklerde manuel vites mevcut.

İspanya’nın Vigo kentinde üretilen Citroen C-Elysee, 2017’nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

2017 Citroen C-Elysee

Yorum Yaz