Foto Galeri Haberler

Citroen’den Yeni SUV: DS 7 Crossback

Citroen'in Yeni Suv Modeli DS 7 Crossback

Yakın bir zaman önce Citroen’in ayrı bir marka olarak konumlandırdığı DS, model ailesine bir yeni SUV ekledi. Önümüzdeki haftalarda 2017 Cenevre Otomobil Fuarında tanıtılacak olan DS7 Crossback, göz alıcı iç ve dış tasarımına ek olarak sunduğu yenilikçi teknolojilerle de otomobilseverleri heyecanlandırdı.

Avrupa pazarında Audi Q5, BMW X3 ve Range Rover Evoque gibi modeller ile rekabet edeceği konuşulan DS 7 Crossback, önden bakıldığında Audi’nin SUV’lerini hatırlatıyor gibi. Geniş ve dik konumlu altıgen ön panjur, krom çerçeveye sahip. Sert bakışlı ön farlar ve büyük DS logosu aracı oldukça heybetli gösteriyor. Arka tarafta ise DS’in “hypnotic 3D tail-lights” yani hipnotik üç boyutlu stop lambaları olarak isimlendirdiği oldukça dikkat çekici elmas desenli stoplar mevcut. DS 7 Crossback’in boyu 4,57 metre, eni 1,89 metre ve yüksekliği 1,62 metre olarak açıklandı.

DS 7 Crossback’in şüphesiz olarak en dikkat çekici yönü ise iç mekan tasarımı. Her bir detayı üst segment izlenimine sahip olan iç mekanda dev dokunmatik ekran, dijital gösterge paneli ve 4 kollu direksiyon simidi ilk göze çarpan detaylar. Fotoğraflardan oldukça kaliteli görünen iç mekanda bolca deri malzeme kullanılmış. Analog saat, şık butonlar ve şık bir vites kolu sayesinde iç mekanda görsel olarak üst sınıf görünümü yakalanmış.

DS 7 Crossback teknoloji ve güvenlik alanlarında da oldukça dolu bir araç. Yüzde yüz otomatik park etme özelliğine sahip olan araç geri geri veya paralel park işlemlerini sürücü müdahalesi olmadan yapabiliyor. Aktif cruise control, direksiyon asistanı ve şeritte kalma asistanı gibi donanımlar sayesinde yarı otonom olan DS 7 Crossback, gece görüşüne de sahip. Araçta ayrıca yolu izleyen ve süspansiyonu yola göre ayarlayan bir kamera sistemi de yer alıyor.

DS 7 Crossback’in motor seçenekleri de tıpkı donanımı gibi fazla olacak. Benzinli tarafında 1.2 litrelik ve 130 beygir gücündeki ünite en küçük hacimli seçenek olacak ve yalnızca manuel şanzıman ile satışa sunulacak. 1.6 litrelik benzinli ünite ise 180 ve 225 beygirlik iki farklı seçenekle gelecek ve 8 ileri otomatik şanzıman ile satın alınabilecek.

Dizel tarafından ise 130 ve 180 beygirlik iki farklı seçenek olacak ve bunlardan 130 beygirlik olanı manuel şanzıman ile de alınabilecek. Bütün bunlara ek olarak, Citroen’in “E-Tense plug-in hybrid” platformuna sahip; 1.6 litrelik 200 beygirlik benzinli motoru ve 2 adet elektrik motoru ile toplamda 303 beygir güç üreten, 60 km elektrik menzilli bir hybrid seçeneği de DS 7 Crossback’de sunulacak.

Citroen’in lüks segmentinde yönelik attığı adımların en yenisi olan DS 7 Crossback, önümüzdeki günlerde tüm detayları ile birlikte Cenevre’de tanıtılacak. Biz de elde ettiğimiz yeni bilgileri sizlere aktarıyor olacağız.

Yorum Yaz