Sektörden Kısa Haberler

Elektrikli BMW’ler Türkiye’de yok satıyor

BMW, Land Rover, Jaguar gibi lüks otomobil markalarının distribütörlüğünü yapan Borusan Otomotiv, BMW’nin elektrikli modelleri olan i8 ve i3’ten 6 ayda toplamda 76 adet satmayı başardı. Borusan’ın yaptığı açıklamaya göre satılan araçların yarısından fazlasını 190.000 Euro fiyat etiketine sahip i8 modeli oluşturuyor.

Elektrikli-BMW-Turkiyede-yok-satiyor-1

Sadece Borusan Oto’nun İstanbul Ataşehir’de bulunan showroomunda satışı yapılan elektrikli BMW’lere büyük ilgi olduğunu belirten Borusan Oto Genel Müdürü Uğur Sakarya, i serisi ile şubat ayı sonu itibariyle 76 adetlik satışa ulaştıklarını, bu yıl ise toplamda 150 adedin üzerinde satış yapmayı hedeflediklerini belirtti. Geçtiğimiz yılın son aylarında  i3 ve i8 modellerinden toplamda 45 adet sattıklarını belirten Sakarya, “187 bin euro başlangıç fiyatına sahip BMW i8’den, sadece şubatta 18 adet sattık. Hem elektrikli hem de benzinli turbo motora sahip spor modelimize çok yoğun ilgi var” diye konuştu.

 

1 Yorum

  • Yeni elektrikli BMW’ler hakkında yazmış oldugunuz yazı insanlarımızın bilgilendirilmesi için gayet güzel ve başarılı. Bu bilgilendirme yazısı için teşekkür ederim.

Yorum Yaz