Foto Galeri Haberler Video Galeri

Galeri: Volvo V90 Cross Country

Volvo geçtiğimiz hafta V90 Cross Country modelini tanıttı ve böylece 90 serisi ailesinin tüm üyeleri tanıtılmış oldu. Volvo Cross Country modellerini ilk olarak bundan 20 yıl önce tanıttı ve dünya çapında Volvo modelleri zor arazi şartlarına dayanıklı modelleri ile ünlendi.


Anavatanı İsveç olan Volvo’nun ürettiği station wagon ve cross country modeller otomotiv sektöründeki önemli bir boşluğu dolduruyor; aileler için hem lüks, hem konforlu hem de her türlü maceraya atılmaya hazır sağlam araçlar. Ülkemizde bu tür araçlar her ne kadar fazla ilgi görmese de Avrupa’da hatırı sayılır miktarda alıcısı var.

Volvo Car Grup CEO’su Håkan Samuelsson V90 Cross Country hakkında şunları söylüyor;

“V90 Cross Country, V90’ın zerafetini alıyor ve bunu güvenlik, konfor, performans ve macera sunan bir all-road macera paketine dönüştürüyor.”

%77’si orman ve göllerle kaplı olan ve en soğuk ülkelerden biri olan İsveç, V90 Cross Country’nin dayanıklılığını ve arazi kabiliyetini sınamak için en uygun ortamı sunuyor. V90 Cross Country bu arazi koşullarında -40’a kadar düşük sıcaklıklarda yapılan testleri başarı ile geçmiş.

V90 Cross Country’nin V90’dan farkı yalnızca jant tasarımında ve aracın dört bir yanını çevreleyen siyah gövde korumasında yer alıyor. Ayrıca V90 Cross Country V90’a kıyasla yerden 60 mm daha yüksek.

 

 

Yorum Yaz