Foto Galeri Haberler

Galeri: VW Golf GTI

Volkswagen’in hem ülkemizde hem de Avrupa’da en popüler modeli olan Golf’ün şu anda 7.nesli (MK7) yollarda. Geçtiğimiz 2016 yılının sonuna doğru makyajlanan Golf MK7 şu anda ülkemizde de merakla bekleniliyor.

Geçtiğimiz hafta Volkswagen sevenlerini mutlu edecek yeni bir modelin daha görsellerini paylaştı. 2017 model makyajlı Golf GTI artık daha fazla karizma ve donanım ile karşımızda. Dış tasarımda standart Golf modellerinden farklı olarak daha spor bir tampon, ön ızgara ve jant tasarımı sunulduğunu görüyoruz. Ayrıca eski Golf GTI’da yer alan Xenon ön farların yerini de LED ön farlar almış. Bal peteği desenli ızgaranın alt kısmında baştan başa uzanan krom/kırmızı şerit buradan taşarak LED gündüz farları ile birleşmiş. Full LED arka stopların ise Yeni Golf GTI’da standart olarak sunulacağı açıklanmış.

Yeni Golf GTI’ın kaputunun altındaki 2.0 TSI motor araca 230 beygir güç veriyor. Maksimum hızı 250 km/s (DSG ile 248) olan Golf GTI 0’dan 100’e 6,4 saniyede ulaşıyor. Yakıt tüketimi ise manuel şanzıman ile 100 km’de 6,4 litre iken DSG şanzımanda 6,3 litre olarak açıklandı.

Yorum Yaz