Foto Galeri Haberler Video Galeri

Insignia Baştan Aşağı Yenilendi: Opel Insignia Grand Sport

Opel’in amiral gemisi Insignia baştan aşağı yenilendi ve yeni bir isme kavuştu. Bundan böyle Opel Insignia Grand Sport adını taşıyacak olan model, 2017 yılında Cenevre Otomobil Fuarında sergilenecek.

Birinci nesil Opel Insignia, 2009 yılında yılın otomobili seçilmişti ve satışa sunulduğu günden bu güne kadar dünya çapında 900.000 adetten fazla satış rakamına ulaşmıştı. Opel Insignia Grand Sport ise tamamen yenilenen alt yapısıyla bu başarıyı devam ettirme hedefine sahip.

Yeni bir platform üzerinde tasarlanan Opel Insignia Grand Sport ‘un dingil mesafesi selefine göre 92 mm daha uzun. Bu sayede hem Insignia’nın iç mekanında daha fazla alan yaratılmış, hem de dış tasarım olarak daha üst segment bir görünüm elde edilmiş. Daha uzun ve daha alçak görünen Opel Insignia Grand Sport, ölçüleri sayesinde coupe silüetine ve E segmenti modellerine benzer bir tasarıma sahip. Aracın bagaj hacmi ise koltuklar yatıkken 1450 litre, dik konumda 490 litre olarak belirtilmiş.

opel-insignia_grand_sport-2017-images-3

Yeni Insignia Grand Sport’un iç tasarımında Yeni Opel Astra’dan izler görmek mümkün.

Insignia’ya kıyasla 175 kg daha hafif olan Opel Insignia Grand Sport’un tasarımında daha hafif materyaller kullanılmış. Bu sayede aracın daha çevik olduğu söyleniyor. Opel mühendisleri; Insignia Grand Sport’ta kullanılan her tekere farklı güçte tork iletme özellikli (torque vectoring) dört tekerlekten çekiş sistemi ve 8 ileri otomatik vites gibi seçeneklerin bu segmentte sunulan en sofistike sistemler olduğunu söylüyorlar.

Yeni Opel Astra’da sunulan adaptif LED matrix far sistemi üzerinde geliştirilen “IntelliLux LED” far sistemi ilk defa Insignia Grand Sport’ta kullanılacakmış. Daha hızlı ve daha güçlü ışık veren IntelliLux LED 400 metreye kadar aydınlatma sağlayabiliyor. Araçta sunulan diğer teknolojik donanımlar arasında 360 derece kamera, şeritte kalma asistanı, head-up display, Rear Cross Traffic Alert ve adaptif cruise control gibi özellikler mevcut.

Mart 2017’de Cenevre Otomobil Fuarında dünya prömiyeri yapılacak olan Insignia Grand Sport, bir de station wagon versiyona sahip olacak. Motor seçenekleri henüz açıklanmayan Insignia Grand Sport’un yeni nesil 1.5 litrelik benzinli motora sahip olma ihtimali mevcut.

Yorum Yaz