Foto Galeri Haberler

Kia Picanto Yenilendi

Güney Koreli otomobil üreticisi Kia Motors’un Avrupa’da satışa sunduğu en küçük modeli olan Picanto yenilendi ve geçtiğimiz hafta tanıtıldı. 2017 Cenevre Otomobil Fuarında dünya prömiyeri yapılacak olan Yeni Kia Picanto bahar aylarında satışa sunulacak.

Kia’nın Güney Kore ve Almanya’da yer alan tasarım merkezlerinde dizayn edilen Yeni Picanto, A Segmentinde yaşanan rekabete yeni bir soluk katacak gibi görünüyor. Boyutları selefi ile aynı olan Yeni Picanto, tasarım olarak yaz sonunda tanıtılan Kia Rio‘dan ilham almış gibi görünüyor. Dingil mesafesi 2385 mm’den 2400 mm’ye ulaşan yeni Picanto’nun daha fazla yolcu ve bagaj alanı sunucağı açıklandı. Ancak diğer tüm teknik detayların Cenevre Otomobil Fuarında yapılacak olan lansmanda duyurulması bekleniyor.

Kia Motors Yeni Picanto’nun  görsellerini paylaşırken GT-Line donanımlı modelin resimlerini kullanmış. Görüldüğü üzere oldukça sportif ve agresif çizgilere sahip olan araç sınıfındaki bir çok modelden daha çekici görünüyor. Ülkemize 2017’nin bahar aylarında geleceğini tahmin ettiğimiz Yeni Picanto hakkındaki detayları öğrendikçe sizlerle paylaşıyor olacağız.

 

Yorum Yaz