Haberler

Land Rover’dan Yeni Bir Model Daha: Range Rover Velar

Land Rover Range Rover Velar 2018

Bugünler sokakta neredeyse sedan araç sayısı kadar lüks SUV görmeye başladık. Ama Land Rover ilk kez tam 47 yıl önce Range Rover ile piyasaya çıkana dek otomotiv endüstrisinde lüks SUV denen bir kavram yoktu. O günden bu güne kutu gibi tasarımı ile adeta bir ikona dönüşen Range Rover markasını bu yıl yeni bir model daha taşımaya başlayacak. Range Rover Sport ile Evoque arasındaki boşluğu doldurması ve Porsche Macan ile rekabet etmesi için tasarlanan Range Rover Velar, önümüzdeki günlerde Cenevre Otomotiv fuarında sergilenmeye hazırlanıyor.

Range Rover Velar’ın dış ve iç tasarımını uzun uzun anlatmaya gerek yok. Alıştığımız Range Rover tasarımının biraz daha küçük ve iddialı versiyonuna sahip olan Velar adeta bir konsept otomobile benziyor, ama değil. İç mekanında Range Rover klasiği olan köşeli hatlar yine tercih edilmiş ama bu sefer küçük bir farkla: Orta konsol tamamen dokunmatik hale getirilmiş.

Range Rover Velar’ın kaputunun  altında 180 ve 240 beygir güç üreten 2.0 litrelik dizel motor seçenekleri mevcut. 2.0 litrelik benzinli motorlar ise 250 ve 300 beygir güç üretiyorlar. Kompresör beslemeye sahip 3.0 litrelik V6 benzinli motor 380 beygir güç sunarken aynı motorun dizel versiyonu 300 beygir güç üretiyor. Tüm versiyonlar standart olarak dört tekerlekten çekiş sistemi ve 8 ileri otomatik şanzıman ile satışa sunulacak.

Range Rover Velar’ın Birleşik Krallık’ta 44,830 Pound’dan başlayan fiyatlarla satışa sunulacağı açıklandı. Ancak Velar ülkemize ne zaman gelir ve fiyatı ne olur henüz öğrenmek için çok erken. Edindiğimiz yeni bilgileri sizlerle paylaşıyor olacağız.

1 Yorum

Yorum Yaz