Haberler

Makyajlı Amarok V6 Motor Seçeneği de Sunacak

2016 VW Amarok

2016 VW Amarok

Volkswagen’in ticari araç bölümü tarafından geliştirilen pick up modeli Amarok, küçük bir makyaj operasyonu geçirdi. Ön tampon ve ızgara tasarımı elden geçirilen Amarok, yeni jant seçeneklerine de kavuşmuş. Makyajlı Amarok’ta; bi-xenon ön farlar, LED gündüz aydınlatması, LED aydınlatmalı kapı eşikleri ve LED plaka aydınlatması yer alıyor. Ayrıca Volkswagen, Amarok’un opsiyon listesine farklı kasa koruyucuları, hardtop tavanlar ve çeşitli kaplama seçenekleri de eklemiş.

2016 VW Amarok

Yeni Amarok’un sunduğu en büyük sürpriz, kaputunun altında 3.0 litrelik V6 turbodizel motor seçeneği de sunuyor olması. 163 HP, 204 HP ve 224 HP’lik  üç farklı versiyonu bulunan motorun en güçlü versiyonunun maksimum tork değeri 550 Nm olarak açıklandı.

V6 motora sahip makyajlı Volkswagen Amarok, Eylül ayının sonunda satışa çıkacak. Aynı motor seçeneğinin daha düşük güçlü versiyonları ilerleyen zamanlarda ürün ailesine eklenecek.

1 Yorum

  • maşallah V6 motor tam da türkiye’ ye göre.. nissan ve ford yeni modelde 2.2 motora düştü. hilux bile tam otomatikte 2.8 motora düştü. amarok hangi kafayla 3.0 motora çıkıyor. hem de bakımı vs.. daha zor olan v6 motor.. arazi kabiliyeti dersen hilux ve l200 ‘ ün çok gerisinde.. amarok türkiye pazarında bu motorla çuvallar..

Yorum Yaz