Foto Galeri Haberler Video Galeri

Makyajlı VW Golf Tanıtıldı

Volkswagen ailesinin hem ülkemizde hem de dünyada en çok sevilen modellerinden olan VW Golf, 2017’ye makyajlı olarak girecek. Volkswagen Golf 7.5 olarak adlandırılan makyajlı Golf, tasarım olarak büyük yenilikler taşımasa da daha fazla donanım ve yeni motor seçenekleri sunuyor.

Volkswagen tahmin edebileceğiniz gibi zaten başarılı olan tasarım konusunda fazla değişiklik yapmamayı tercih etmiş. Önde ve arkada yeni tamponlara sahip olan Golf 7.5’in ön far ve arka stoplarının iç tasarımları yenilenmiş. Ayrıca bundan sonran bütün Golf modellerinde arka stop lambaları LED olarak sunulacak. Yeni bir ızgara tasarımına ek olarak, yeni jant ve gövde renkleri de diğer dış tasarım yenilikleri olarak sıralanıyor.

İç mekana geçildiğinde ise kokpit ve orta konsolda teknolojik bir takım yenilikler görüyoruz. Golf 7.5 tıpkı Audi’nin Virtual Cockpit dijital gösterge ekranına benzeyen Active Info dijital göstergeyi opsiyon listesine eklemiş. Orta konsolda ise standart olarak daha büyük ve parlak ekranlı infotainment sistemleri yer alacak. Bu ekranların en büyüğü 9.2 inç boyutunda olacak. Apple Car Play ve Android Auto uyumlu bu ekranlar el hareketi tanıma özelliğini de opsiyonel olarak sunuyor.

Golf 7.5’in güvenlik donanımlarında ise şu özellikler sunucalak; trafik sıkışıklığı asistanı, aktif cruise kontrol, şerit değiştirme asistanı ve sürücü yorulduğunda algılayan dikkat sensörü.

Golf 7.5’in kaputunun altında ilk defa yeni geliştirilen 1.5 TSI Evo motorun 130 ve 150 beygirlik versiyonları sunulacak. 200 ve 250 Nm tork üreten bu motorlar silindir deaktivaston özelliğine sahip. Çift kavramalı ve 7 ileri DSG şanzıman ise eski 6 ileri DSG şanzımanın yerini alacak. Henüz resmi olarak onaylanmamış olsa da tamamen elektrikli bir e-Golf modelinin tanıtılma olasılığı da mevcut. Yeni e-Golf’ün 300 km menzile ve 100 kW motor gücüne sahip olacağı söyleniyor.

 

 

Yorum Yaz