Foto Galeri Haberler

Mercedes-Benz E Class All Terrain Paris Lansmanından Önce Tanıtıldı

Mercedes-Benz önümüzdeki ay Paris Auto Show’da sahneye çıkaracağı station wagon modeli E Class All Terrain modelini lansmandan önce tanıttı. E Serisi ailesinin en yeni üyesi olan E Class All Terrain, station wagon konforunu SUV dayanıklılığı ile birleştiriyor.

Bir zamanlar sadece Audi’nin A4 ve A6 Allroad modelleri ile hakim olduğu arazi şartlarına uygun hale getirilmiş lüks station wagon segmentine geçtiğimiz haftalarda Volvo, V90 Cross Country modeli ile yeni bir soluk getirmişti. Şimdi de Mercedes-Benz All Terrain adıyla E Serisi ailesinin yeni üyesini tanıttı.

E Class All Terrain’de yer alan farklılıklar dışarıdan bakıldığında hemen göze çarpıyor. Daha agresif bir görünüm sunan ön ve arka tampona ek olarak aracın her tarafını saran siyah renkli plastik korumalar aracın araziye uyumlu tarafını yansıtıyor. Geri kalan herşey ise alıştığımız şık E Serisi tasarımı. İç mekanda sunulan farklılıklar ise alüminyum-karbon kaplamalar, paslanmaz çelik spor pedallar ve yeni paspaslar şeklinde sıralanıyor.

E-Serisi All Terrain, 4MATIC dört tekerlekten çekiş sistemine sahip. Yerden yüksekliği standart E Serisi Wagon’a göre 29 mm daha fazla olan All Terrain’de sunulan havalı süspansiyon sistemi sayesinde araç maksimum olarak 35 mm daha yükseltilerek toplam yerden yüksekliğini 156 mm’ye çıkarabiliyor.

E-Serisi All Terrain başlangıçta yalnızca 191 beygirlik 2.0 litre turbo-dizel motor ile satışa sunulacak. 0-100 arasını 8 saniyede alan bu seçenek maksimum 232 km/s hıza çıkabiliyor. 6 silindirli dizel ve benzinli ünitelerin daha sonra ürün gamına eklenmesi bekleniliyor. Tüm motorların Mercedes’in 9 ileri otomatik vitesi ile uyumlu olacağı da açıklanan bilgiler arasında.

2 hafta sonra Paris’te sergilenecek olan E-Serisi All Terrain 2017 yılının ilk çeyreğinde Avrupa’da satışa sunulacak. Araç hakkındaki yeni bilgileri öğrendikçe buradan sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz.

 

Yorum Yaz