Foto Galeri Haberler Video Galeri

Mercedes-Benz G Serisi Yenilendi

Yıllardır değişmeyen çizgileriyle otomotiv sektörünün ikonik tasarımlarından birisi olan Mercedes-Benz G Serisi yenilendi ve Detroit Otomobil Fuarında dünyaya tanıtıldı. Dış tasarımında kimseyi şaşırtmayan ufak değişikliklere sahip olan Yeni G Serisi, iç mekanda ise daha fazla konfor ve daha şık bir tasarıma kavuşmuş.

G Serisi’nin dış tasarımı satışa sunulduğu 1979 yılından bu yana çok az değişti. 2018 model G Serisininde de aracı bugünlere getiren ikonik tasarım elementlerinin korunduğunu görüyoruz. Eskisine göre 53 mm daha uzun ve 121 mm daha geniş olan Yeni G Serisi artık daha yumuşak hatlara sahip. Aracın kasasındaki panel boşlukları daraltılarak daha kaliteli ve ince işçilikli bir görünüm elde edilmiş. Yeni LED ön farlar, LED arka stop lambaları, yeni jant tasarımları ve daha bütünleşik tampon ve tekerlek kemerleri dış tasarımda dikkat çeken diğer detaylar olarak sıralanıyor.

Yeni G Serisi’nin iç mekanında ise çok daha büyük değişimler ve iyileştirmeler söz konusu. İlk olarak Mercedes’in yaptığı açıklamaya göre malzeme kalitesi önemli ölçüde arttırılmış ve iç mekanın büyük bir kısmında el işçiliği kullanılmış. Yeni G Serisi tıpkı S Serisi ve E Serisinde olduğu gibi 12.3 inçlik dijital gösterge ekranı ve bilgi/eğlence sistemine kavuşmuş. Orta konsolda yer alan buton ve yüzeyler diğer Mercedes modellerinden tanıdığımız parçalar. Yeni G Serisi büyüyen boyutları sayesinde iç hacim anlamında daha fazla konfor sunuyor. Önde 38 mm arkada ise 150 mm daha fazla diz mesafesi sunan Yeni G Serisi, hem ön hem de arkadaki yolcular için daha fazla omuz mesafesine sahip.

Yeni G Serisi 170 kilogram daha hafif olmasına rağmen, burulma direnci %55 artmış. Bu sayede aracın off-road performansında  herhangi bir azalma olmaksızın sürüş konforu artarken, gürültü ve titreşim sesi (noise vibration harshness (NVH)) konusundaki performansı da iyileştirilmiş.

2018 Mercedes-Benz-G-Class

Motor seçenekleri konusunda açıklanan bilgiler ise sınırlı ancak G500 modelinde 4.0 litrelik çift turbolu V8 motorun güncellenmiş bir versiyonunun yer alacağını biliyoruz. Haziran 2018’de Almanya’da satışa sunulduğunda Yeni Mercedes-Benz G Serisi’nin en ucuz modelin fiyatı 107,040.50 Euro olacak.

1 Yorum

Yorum Yaz