Foto Galeri Haberler Video Galeri

Mercedes-Benz GLA Serisi Makyajlandı

Mercedes’in kompakt crossover modeli GLA Serisi ve onun AMG versiyonu Mercedes-AMG GLA 45 makyajlandı. Detroit Otomobil Fuarında tanıtılan GLA Serisi, dış ve iç tasarımdaki makyaj operasyonlarına ek olarak yeni bir motora ve Mercedes-AMG GLA45 Yellow Night Edition isimli yeni bir versiyona kavuştu.

GLA Serisinin dış tasarımında yapılan değişikler yalnızca dikkatli gözlerin fark edebileceği  kadar küçük. Tamponu ve aynaları yenilenen GLA’nın eskiden bi-xenon olan ön farları da yenilenerek full LED olmuş. Yeni jant seçenekleri eklenen GLA’ya bir de “Canyon Beige” (Canyon Beji) isimli bir renk seçeneği eklenmiş. İç mekanda ise gösterge paneli ve orta konsol da iyileştirmeler yapılmış ve bazı yüzeylerin malzeme kalitesi arttırılmış. Yeni kumaş ve döşeme seçenekleri de yenilikler arasında.

GLA Serisinde sunulan benzinli motor seçenekleri yeni eklenen GLA220 4Matic ile birlikte 6’ya çıkmış oldu;

  • GLA180, GLA200, GLA220 4Matic, GLA250, GLA250 4Matic ve AMG GLA45

Dizel seçenek sayısı ise hala 5 adet;

  • GLA180d, GLA200d, GLA200d 4Matic, GLA220d, GLA220d 4Matic

Böylece GLA Serisi küçük SUV segmentinde en fazla motor seçeneği sunan araç olma ünvanını taşıyor olacak ancak hatırlatmak gerekir ki bu motor seçeneklerinin  hepsi ülkemizde satışa sunulmuyor.


GLA Serisi makyajlanırken serinin AMG versiyonu olan Mercedes-AMG GLA45’te nasibini aldı tabii ki. Ön tamponu, hava girişi ızgaraları ve spoiler’ı rötuşlanan Mercedes-AMG GLA45, artık adha düşük sürtünme katsayısına sahip. Tasarım olarak içeride ve dışarıda da AMG ye has yenilikler mevcut ama asıl önemli haber Yellow Night Edition isimli özel versiyon. A, CLA ve GLA Serilerinde sunulacak olan bu özel versiyon, siyah-sarı renk kombinasyonu ile oldukça sportif ve çekici görünüyor.

 

Yorum Yaz