Foto Galeri Haberler

Mercedes-Benz X-Class Pickup Concept Tanıtıldı

Mercedes-Benz-X-Class_Pickup_Concept

Alman otomotiv devi Daimler AG, Mercedes-Benz markası ile lüks spor otomobillerden hafriyat kamyonlarına kadar uzanan çok geniş bir yelpazede araçlar üretiyor. Markanın araç üretmediği tek sınıf pickup sınıfı olarak biliniyordu ama yakın zaman içinde bu gerçek de değişmek üzere. Uzun bir süredir konuşulan seri üretim pickup  modeline Mercedes-Benz Yönetimi sonunda yeşil ışık yaktı. X-Class olarak adlandırılacak olan yeni Mercedes-Benz modeli ilk premium pick-up modeli olacak.

Nissan Navara ve Renault Alaskan modelleri ile aynı platform üzerinde geliştirilen X-Class Concept, 2 farklı versiyon şeklinde tanıtıldı. Bunlardan bir tanesi aracın arazi taşıtı olma yönünü vurgularken diğeri ise Mercedes-Benz’in alıştığımız konforlu ve lüks imajını yansıtıyor.

2017 yılında seri üretim versiyonları tanıtılacak olan X-Class konsept modellerinin teknik detayları henüz paylaşılmadı. Ancak seri üretim modellerinde Nissan Navara’da da kullanılan 2.3 litrelik twin-turbo dizel motorun kendine yer bulacağı tahmin ediliyor. En güçlü versiyonun kaputunun altında ise dizel V6 ünite olacağı Mercedes-Benz yetkililerince dile getirilmiş.

 

Yorum Yaz