Foto Galeri Haberler Video Galeri

Peugeot 301’de Yeni Yıl İçin Makyajlandı

Peugeot-301-2017


Geçtiğimiz hafta sizlere makyajlanan Citroen C-Elysee modelini tanıtmıştık. Aradan bir hafta bile geçmeden bu kez de C-Elysee’nin ikiz kardeşi Peugeot 301 makyajlandı. Tıpkı C-Elysee gibi 301’de hem dış tasarımında hem de donanım listesinde yenilikler barındırıyor.

PSA grubunun gelişmek olan pazarlar için ürettiği Citroen C-Elysee ve Peugeot 301 modelleri birer hafta arayla yenilendi. Türkiye, Kuzey Afrika ve Çin pazarlarında başarılı satış rakamlarına ulaşan bu modeller son makyaj operasyonu ile birlikte markaların güncel tasarım dillerine adapte oldular.

Dış tasarımda yapılan değişikler arasında ilk göze çarpan detaylar; dik konumlandırılmış kromajlı yeni ızgara, yeni ön farlar, LED gündüz farları ve 3 boyutlu yeni arka stop lambaları olarak göze çarpıyor. İç mekanda ise tıpkı C-Elysee gibi orta konsol yenilenerek yeni 7 inçlik dokunmatik ekrana yer açılmış. 7 inçlik dokunmatik ekran geri görüş kamerası, navigasyon , Android Auto ve Apple CarPlay gibi özellikleri destekliyor.

Makyajlı 301’in kaputunun altında; benzinli tarafında 1.2 PureTech 82 ve 1.6 VTi 115 motorlar yer alırken dizel olarak 1.6 BlueHDi 100 ünitesi bulunacak. 115 beygirlik 1.6 VTi benzinli motor 6 ileri vitesli tam otomatik şanzıman seçeneğini sunuyor olacak.

İspanya’nın Vigo kentinde üretilen makyajlı Peugeot 301, 2017’nin ilk çeyreğinde satışa sunulacak.

Yorum Yaz