Foto Galeri Haberler Video Galeri

Porsche Ailesinin En Lüksü: Panamera Executive

Porsche en başarılı modellerinden olan Panamera ailesi genişlemeye devam ediyor. 2016 yazında tanıtılan yeni nesil Porsche Panamera, önümüzdeki günlerde yapılacak olan Los Angeles Auto Show’da 330 beygirlik turbo benzinli motor seçeneğini ve 15 santim daha uzun aks mesafeli Panamera Executive modelini tanıtacak.

Porsche Panamera Executive, Panamera ailesinin en lüks üyesi olarak konumlandırılacak. Standart Panamera modellerinden 15 cm (150 mm) daha uzun aks mesafeli Panamera Executive, 3100 mm aks mesafesine sahip. Araçta standart olarak panaromik cam tavan, ısıtmalı ve elektrikli sürücü ve yolcu koltukları, arka yan cam perdeleri , 4 bölgeli klima kontrolü, ambiyans aydınlatma, adaptif süspansiyon ve Porsche Dynamic Light System olarak adlandırılan LED farlar yer alıyor.

Panamera Executive’in opsiyon listesi de oldukça etkileyici. Arka koltuklar arasında yer alan geniş orta konsol; katlanır masalara, saklama gözlerine, 2 adet bardaklığa ve klima kontrollerine ev sahipliği yapıyor. Ön koltukların arkasına, tablet olarak da kullanılabilen 10.1 inçlik büyük dokunmatik ekranlar eklenebiliyor. Bütün bunlara ek olarak Sport paketi ile aracın dış tasarımında da çeşitli kişiselleştirmeler opsiyonel olarak sunuluyor.

Panamera Executive’in de satışa sunulmasıyla birlikte Panamera ailesi 10 versiyona sahip olmuş olacak. 330 beygir gücünde ve 3.0 litrelik v6 benzinli motor da eklenince Panamera ailesinde 330 ile 550 beygir aralığında güçler sunan motor seçenekleri bulunuyor olacak.

Yorum Yaz