Haberler

Renault’un Yeni Makam Aracı: Talisman

Renault’un D segmentindeki temsilcisi olacak olan ve Laguna ile Latitude modellerinin yerine geçecek yeni modeli Talisman’ın görselleri ve teknik özellikleri geçtiğimiz günlerde basınla paylaşıldı. İddialı dış ve iç tasarımına ek olarak, ülkemizdeki ÖTV ve akaryakıt fiyatları dolayısıyla müşteriler tarafından tercih edilen düşük hacimli dizel motorları da taşıyacak olan Renault Talisman, D segmentindeki rekabeti kızıştırabilir.

Yeni Talisman’ın dış tasarımında en çok dikkat çeken detaylar ince yapılı LED ön farlar, C harfi şeklindeki LED gündüz farları ve büyük bir Renault logosu taşıyan geniş ön panjur olarak sıralanıyor. Aracın LED arka stopları da tıpkı ön farlar gibi ince yapılı ve oldukça şık görünüyor. Talisman’da bolca kullanılan krom detaylar da aracın kaliteli ve şık görünmesine yardımcı olmuş.

4.85 metre uzunluğa, 1.87 metre genişliğe, 1.46 metre yükseliğe ve 2.81 metre aks uzunluğuna sahip olan Talisman oldukça geniş bir araç. 608 Litre bagaj hacmine sahip olan Talisman’ın konfor konusunda iddialı olacağını ölçülerine bakarak bile anlamak mümkün. Zira arka koltukdaki diz mesafesi 262 mm olarak belirtiliyor.

Talisman’ın paylaşılan fotoğraflarında iç mekanda daha önce tanıtılan Renault Escape’den hatırladığımız büyük bir ekran yer  alıyor. Standart donanımda 4.2 inç ölçüsünde olacağı söylenen bu ekranın üst donanımda  8.7 inç olduğu belirtilmiş. Talisman’ın ön oturma alanında 10 yöne ayarlanabilen, masaj fonksiyonlu ve 6 farklı pozisyonlu hafızaya sahip koltuklar opsiyon olarak yer alacak.

Yeni Talisma yer alacak motor seçenekleri ise şunlar olacak;

  • 150 ve 200 beygir güç üretebilen TCe benzinli motorlar,
  • 110 ve 130 beygir güç üretebilen dCi dizel motorlar,
  • 160 beygirlik çift turbolu dizel motor.

Benzinli TCe motorlar sadece 7 ileri çift kavrama otomatik vites ile alınabilecek. Dizel dCi motorlar ise hem 6-ileri manuel hem de 7 ileri çift kavramalı otomatik vitesle alınabilecek. 160 beygirlik çift turbolu dizel motor ise yalnızca 6 ileri çift kavrama otomatik şanzımanla alınabilecek.

 

Yorumlar

  • 160hp 4control arabayı otobanda deneyin, tabi müşteri temsilcisi izin verirse. Olmadı forumlardan sahip olan birini bulun 3-5 kuruş bişey ateşleyin ya da kalbini kazanın, borca harca sokturur adamı.

  • Test sürüşünü 160hp ile yaptım bence çok hoş bir araç aksesuarı çok bol ve farklı ,Passatı çok rahatsız edeceği kesin.

Yorum Yaz