Foto Galeri Haberler

Seat Leon Makyajlandı

İspanyol otomobil üreticisi Seat’ın en popüler modellerinden biri olan Leon makyajlandı. Makyajlı Leon, tasarımındaki ufak yeniliklere ek olarak yeni motor seçenekleri ve yeni teknolojik donanımlar da sunacak.

Geçtiğimiz haftalarda yeni SUV’si Ateca modelini satışa sunan Seat, görünen o ki atağa hazırlanıyor. Markanın en popüler modeli olan Leon’un makyajlanması da bu atağın kanıtlarından biri. Seat yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre makyajlı Leon’da tasarımdan ziyade teknolojiye yoğunlaşılmış. Yeniden tasarlanan ön tampon daha geniş ve krom çerçeveli ızgaralara sahip. Makyajlı Leon’un LED ön farlarının iç tasarımları da yenilenmiş. Ayrıca 3 yeni gövde rengi ve yeni jant tasarımları makyajlı Leon’da sunulacak.

Makyajlı Leon iç mekanında da çok büyük yenilikler sunmuyor. Artan malzeme kalitesi, yeni koltuk döşemeleri, ambiyans aydınlatması ve elektrikli park freni gibi özellikler iç mekanda ilk göze çarpan detaylar olarak sıralanıyor.

Makyaj operasyonunun ana unsuru olan teknolojik yeniliklerde ise daha önce Seat’ın ilk olarak Ateca modelinde yer verdiği özellikler de var. Kablosuz telefon şarj etme, trafik işaret levhalarını tanıma, sıkışık trafik asistani, adaptif hız sabitleme ve şerit takip asistanı olarak sıralanan bu özellikler sayesinde Leon da otonom sürüşe bir adım daha yaklaşan modeller arasına katılmış.

Makyajlı Leon’un motor seçenekleri güçleri 90 ile 184 beygir aralığında olan dizel ve benzinli ünitelerden oluşuyor olacak. Bu motorlardan en yenileri ise 115 beygirlik 1.6 turbo dizel ve 115 beygirlik 1.0 turbo benzinli motorlar olarak sıralanıyor.

Yorum Yaz