Foto Galeri Haberler

Skoda Octavia 2017’ye Yeni Yüzüyle Girecek

Çek Cumhuriyeti merkezli otomobil üreticisi Skoda, en çok satan modeli Octavia’yı makyajladı. 2016 yılının sonlarında Avrupa’da satışa sunulacak olan makyajlı Octavia, ön ve arka yüzlerindeki değişimlerin yanı sıra, yeni donanım opsiyonları ile birlikte gelecek.

Skoda’nın en çok satan modeli olan Octavia, 1996 yılındaki lansmanından sonra takip eden 20 yıl içinde 5 milyon adetten fazla müşteri tarafından tercih edildi.

Yeni Octavia’da göze ilk çarpan detay çift parçalı ön farlar. Bu farlar istenildiği takdirde LED olarak da alınabiliyor. Arka tarafta ise LED stopların iç tasarımlarının değişmiş olduğunu görüyoruz.

Makyajlı Octavia, bir dizi yeni donanım seçeneği sunacak. Mesela orta konsolda yer alan dokunmatik ekran kapasitif  cam kullanmaya başlamış. Ayrıca makyajlı Octavia’lar opsiyonel olarak sunulan SIM Card modülü vasıtasıyla mobil internet erişimine açık olacakmış. Yeni eklenen güvenlik donanımları arasında ise geri görüş kamerası, yaya hareket öngörüsü, kör nokta uyarı sistemi, treyler asistanı gibi özellikler yer alıyor.

Octavia’nın kaputu altında halihazırda satışa sunulan beş TSI ve dört TDI motor yer almaya devam edecek. Bu motorların hacmi 1.0 ile 2.0 litre arasında iken, güç çıkışları ise 84 HP ile 184 HP aralığında yer alıyor.

Yorum Yaz