Foto Galeri Haberler

Volkswagen’in 7 Kişilik SUV Modeli “Atlas” Tanıtıldı

Son zamanlarda Dieselgate skandalı yüzünden Amerika pazarında sıkıntılı günler yaşayan Volkswagen Grubu, bu kıtada  yeni bir sayfa açmak istiyor ve bu kıtadaki modellerini bir bir yenilerken ürün gamına yeni modeller de ekliyor. Kuzey Amerika pazarını hedefleyen 7 koltuklu VW Atlas, Amerika Birleşik Devletleri’nin Tennessee eyaletinde üretilecek ve Touareg ile Tiguan modelleri arasında konumlandırılacak.

Volkswagen’in MQB platformu üzerinde geliştirilen Atlas, güncel Volkswagen tasarım diline sahip bir SUV. Ancak büyük ve dikdörtgen şekilli LED ön farları, dik ön panjuru, geniş ızgarası ve şişirilmiş çamurlukları sayesinde Atlas tam bir Amerikan SUV’si gibi görünüyor. 5037 mm boya, 1979 mm genişliğe ve 1768 mm yüksekliğe sahip olan Atlas, Touareg’den 25 cm daha uzun bir SUV.

Volkswagen’in alıştığımız sade ve şık iç mekan tasarımına sahip olan Atlas, Apple CarPlay veya Android Auto yazılımları yüklü dokunmatik ekrana sahip. 12 hoparlörlü Fender ses sistemi de Atlas’ın iç mekanında açıklanan donanımlar arasında.

Alınan donanım seviyesine bağlı olarak VW Atlas’ta Audi modellerinde sunulmaya başlanan Virtual Cockpit’e benzer Volkswagen Digital Cockpit isimli gösterge paneli sunulacakmış. Radar cruise control, otonom frenler, kör nokta uyarı sistemi ve şerit değiştirme asistanı gibi teknolojiler de açıklanan diğer teknolojik özellikler arasında.

Volkswagen Atlas’ın kaputunun altında 2 farklı benzinli motor seçeneği sunulacak. Bunlardan 4 silindirli 2.0 TSI olanı 240 beygir güç sunarken, 3.6 litrelik V6 ünite 280 beygir güç sunuyor. 8 İleri otomatik şanzımana sahip olacak olan bu ünitelerden V6 olanı dört çeker olarak da alınabilecek.

Volkswagen Atlas, VW’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki Tennessee eyaletinde yer alan fabrikasında üretilecek. Yakın zaman içinde 900 milyon Euro yatırım yapılan bu tesis aynı zamanda Amerika pazarı için üretilen Passat modellerinin de üretim merkezi olacak. Bu fabrikada üretilecek olan Atlas’ın 2017 yılı sonunda Rusya ve Orta Doğu pazarına da ihraç edileceği belirtiliyor.

1 Yorum

Yorum Yaz