Foto Galeri Haberler

Volvo 40.1 ve 40.2 Konsept Modellerini Tanıttı

2010 yılında Çinli Geely firmasının kontrolüne geçen İsveçli otomobil üreticisi Volvo, model ailesini yenilemeye ve genişletmeye tam gaz devam ediyor. Bu yenilenme hareketinin son meyveleri ise yakın gelecekte karşımıza XC40 ve S40 isimleri ile çıkma ihtimali olan 40.1 ve 40.2 konseptleri oldu.

Volvo 40.1 Concept için, 2017 yılı içerisinde üretim versiyonunun tanıtılması beklenen XC40 modeli diyebiliriz. Tasarımı geçtiğimiz yıl tanıtılan XC90 ve S90 modellerini andıran 40.1 Concept, genç müşterilerin ilgisini çekecek hatlara ve renk zıtlıklarına sahip. Zaten Volvo firması resmi Snapchat hesabında bu modeli: “Not Your Daddy’s Volvo” yani “Babanızın Volvosu gibi değil” sloganı ile tanıttı.

Volvo 40.2 Concept ise muhtemelen S40 olarak karşımıza çıkacak. Aslında bir sedan olan 40.2 Consept, liftback olarak adlandırılan tasarımı sayesinde aynı zamanda bir crossover görünümüne ve sportif çizgilerine sahip.

Her iki model de Volvo’nun yeni geliştirdiği CMA (Compact Modular Architecture) platformunu kullanan ilk Volvo modelleri olacaklar. Dizel ve benzinli ünitelerin yanı sıra T5 Plug-in-Hybrid versiyonu da bulunacak olan modellerin, henüz kesinleşmemiş olsa da %100 elektrikli versiyonlara sahip olma ihtimalleri de var.

Yorum Yaz