Foto Galeri Haberler

Yeni Citroen Berlingo Tanıtıldı

 • Fransız otomobil üreticisi Citroen’in hafif ticari araç modeli Berlingo, 2018 Cenevre Otomobil Fuarında yapılacak olan lansmanından önce yepyeni yüzü ile basına tanıtıldı.
 • Yeni bir platform üzerinde geliştirilen ve hem iç hem de dış tasarımında radikal değişiklikler bulunan Yeni Citroen Berlingo, yeni motor seçenekleri de sunacak.
 • Son dönemde binek otomobil ürün gamı bir bir yenilenen veya makyajlanan Citroen ailesinde bu kez sıra hafif ticari modellere geldi. Markanın sevilen hafif ticari modeli Berlingo, 2018 yılına tamamen yenilenerek girdi.
 • Yeni Berlingo’nun dış tasarımında büyük değişiklikler yapılmış. Artık Berlingo bir ticari araçtan ziyade tıpkı bir binek otomobil gibi görünüyor. Yeni Berlingo bu binek görüntüsünü, aracın dış tasarımının C3 Aircross ve C4 Cactus modellerine benzetilmesine borçlu. Zira birçok Avrupa ülkesinde bu model MPV olarak satışa sunuluyor.
 • Yeni Citroen Berlingo, markayla özdeşleşen iki parçalı ön far grubuna sahip. Aracın yanlarındaki kayar kapıların alt bölümünde de tıpkı C3 Aircross ve C4 Cactus’te olduğu gibi “Airbumps” olarak adlandırılan içi hava dolu plastik panelleri yerleştirilmiş.
 • Aracın arka tarafında ise daha geleneksel bir tasarım dili hakim çünkü Yeni Berlingo’nun arkası eski model ile neredeyse aynı görünüyor.

 • Yeni Citroen Berlingo’nun iç mekanı da büyük değişikliklerden nasibini almış. Citroen yetkilileri aracın iç mekan kalitesi olarak bir jenerasyon şıçraması gerçekleştiğini iddia ediyorlar. İç mekandaki yüzeylerin malzeme kalitesi arttırılmış. İç mekanda döşeme renkleri de çeşitlenmiş.
 • Yeni Berlingo iç mekanda 8 inçlik dokunmatik ekran, kablosuz telefon şarjı, 3 boyutlu navigasyon, head-up display, Apple CarPlay ve Android Auto gibi teknolojiler barındırıyor.
 • Berlingo’da güvenlik teknolojileri açısından da bir çağ atlanmış. Araçta 19 farklı sürücü yardımcı sistem seçeneği sunuluyor. Uyarlanabilir hız sabitleme kontrolü, otonom frenleme, kör nokta izleme sistemi ve park yardımcısı bu teknolojiler arasında en dikkat çekenleri.
 • Yeni Citroen Berlingo yeni bir platform üzerinde geliştirilmiş. Bu platform önde PSA grubunun EMP2 platformu ile arkada eski Berlingo platformunun elden geçmiş bir versiyonunun birleşiminden oluşuyor.

 • Araç 4.4 metrelik ‘M’ modeli ve 4.75 metrelik uzun ‘XL’ modeli olmak üzere iki boy seçeneğine sahip. XL modelinde 7 koltuk seçeneği mevcut. Beş kişilik modda M modelleri 775 litrelik bagaj hacmi sunarken, XL versiyonu beş koltuklu halde iken 1,050 litrelik bagaj hacmine sahip. Kabin aynı zamanda 28 saklama bölmesine sahip. Bu saklama bölmeleri araca 186 litrelik bir alan daha ekliyor.

 • Araç ilk başta iki farklı motor seçeneği ile satışa sunulacak. 1.2 litre hacimli Puretech turbo benzinli motor 108 beygir ve 6 ileri manuel şanzıman şeçeneği ile veya 2019 yılından itibaren 128 beygir ve 8 ileri otomatik vites konfigürasyonu ile alınabilecek. 1.5 litrelik dizel motor ise 74, 99 ve 128 beygirlik versiyonlara sahip. Bunlardan 128 beygirlik olanı 8 ileri otomatik vites konfigürasyonu ile alınabilecek.

 

 

Yorum Yaz