Foto Galeri Haberler

Yeni Volkswagen Arteon Cenevre Fuarından Önce Tanıtıldı

Volkswagen’in ilk olarak 2008 yılında “Passat CC” ismiyle üretmeye başlayıp sonradan yalnızca “CC” adıyla pazarlamaya devam ettiği spor sedan modeli bir kez daha yenilendi. Bundan böyle “Volkswagen Arteon” adını kullanacak olan model Cenevre Otomobil Fuarı öncesinde tanıtıldı.

VW Arteon, Volkswagen Grubuna ait MQB platformunu kullanıyor. 4862 metre uzunluğa, 1871 mm genişliğe ve 1427 mm yüksekliğe sahip olan Arteon, Passat’tan 9,4 cm daha uzun ve 4 cm daha geniş. Arteon’un bagaj hacmi ise 563 litre.

Genel olarak VW Arteon’da köşeli bir tasarım dili hakim. Yeni VW Arteon, tasarım olarak selefi CC’nin izinde gitmiş olmasına rağmen oldukça yeni ve karizmatik bir dış tasarıma sahip. Özellikle ön tarafta yer alan krom çizgilerle kaplı geniş panjuru, LED ön farları ve LED gündüz farları sayesinde son dönemde tanıtılan yeni VW modellerinden daha etkileyici bir tasarıma sahip olduğu söylenebilir.

Volkswagen’in paylaştığı görsellerde kullanılan sarı renk ve mat siyah jantlar da Arteon’a oldukça yakışmış. Buna rağmen birçok insan Arteon’un bir spor otomobil için  çok sade göründüğünü ve Volkswagen’in yine şaşırtmadığını belirtmiş ancak Volkswagen’in bu sade ve şık tasarımlarını sevenler de az olmadığı için bir sorun olduğunu düşünmüyoruz. İç mekana geçildiğinde ise neredeyse VW Passat ile aynı iç mekan tasarımının Arteon’da yer aldığını görüyoruz.

Volkswagen Arteon satışlarının önümüzdeki Haziran ayının ortalarında Almanya’da başlayacağı açıklandı. Arteon’da 3 benzinli 3 dizel motor seçeneği yer alacak.  Sunulan motor seçeneklerini ve özelliklerini aşağıda görebilirsiniz. Yeni Arteon hakkında daha fazla bilgi edindiğimizde sizlerle paylaşıyor olacağız.

Benzinli Motorlar:

  • 1.5 TSI Evo, 150 PS, 6-ileri manuel veya 7- ileri DSG
  • 2.0 TSI, 190 PS, 7- ileri DSG
  • 2.0 TSI, 280 PS, 7- ileri DSG ve 4MOTION

Dizel Motorlar:

  • 2.0 TDI, 150 PS, 6-ileri manuel veya 7- ileri DSG
  • 2.0 TDI, 190 PS, 6-ileri manuel veya 7- ileri DSG (opsiyonel 4MOTION)
  • 2.0 TDI, 240 PS, 7- ileri DSG ve 4MOTION

Yorum Yaz