Haberler

Yeni Volkswagen Crafter Tanıtıldı

Volkswagen’in ticari araçlar birimi, hafif ticari modelleri olan VW Crafter’ın 2.nesil versiyonlarını geçtiğimiz haftalarda tanıttı. Hem Volkswagen markası hem de hafif ticari araç segmenti için birçok yeniliği simgeleyen Crafter, sonbahar aylarında Avrupa’da satışa sunulacak.

Geçmişte Mercedes-Benz Sprinter ile aynı platformu paylaşan ve aynı fabrikada üretilen VW Crafter, artık tamamen VW mühendisleri tarafından geliştirilen versiyonuyla Polonya’daki yeni fabrikada üretilecek.

Yeni Crafter, arkadan itişli ve dört tekerlekden çekişli versiyonlara ek olarak artık bir de öncen çekişli versiyona sahip olacak.

İç ve dış tasarımında Volkswagen’in otomobil ve ticari araçlarından izler taşıyan yeni Crafter, sınıfının en düşük rüzgar sürtünme katsayısına sahip. Yani Crafter için aerodinamik olarak sınıfının en başarılı modeli de diyebiliriz. 3 farklı uzunlukta ve çeşitli yüksekliklerde farklı versiyonları olacak olan Crafter’ın minibüs ve kamyonet versiyonları da üretilecek.

Yeni Crafter’da yer alan 2.0 litre hacimli Turbo Dizel motor 102, 122, 140 ve 177 beygir güç üretebilen 4 farklı versiyona sahip olacak. Son olarak, Yeni Crafter’da manuel ve otomatik şanzıman seçeneklerinin sunulacağını da belirtmekte fayda var.

1 Yorum

Yorum Yaz