Haberler

Yerli Otomobil Prototipi, 2007 Model Cadillac BLS’ye Benzerliğiyle Dikkat Çekti

Yerli otomobil resimleri fotoğrafları. Türk malı otomobil. Yerli oto.

Bu sabah T.C Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık tarafından kamuflajlı prototip fotoğrafları ve videosu paylaşılan yerli otomobil projesi, tartışmaları da beraberinde getirdi. Bakan Işık tarafından görselleri paylaşılan prototip 2007 model Cadillac BLS modeline hem iç tasarım hem de dış tasarım olarak tıpatıp benziyor. Bakan Işık’ın 2020 yılından önce yollara çıkacağını açıkladığı

2007 yılında General Motors tarafından Avrupa ve Orta Doğu pazarlarında satılmak üzere geliştirilen Cadillac BLS, ABD yollarına hiç çıkmadı. GM’nin Epsilon isimli platformunu kullanan BLS, aslında Saab 9-3 modelinin ikizi sayılıyor. Başarısız satış rakamlarından sonra General Motors 2009 yılında BLS’nin üretimini  sonlandırdı.

Yerli otomobilin prototip fotoğrafları da ön ve iç tasarım olarak Cadillac BLS’yi anımsatırken arkadan bakıldığında Saab 9-3 modeline benziyor.

Yerli_Otomobil_Fotograflari_Prototip_5

Yerli_Otomobil_Fotograflari_Prototip_6

Yerli otomobil resimleri fotoğrafları. Türk malı otomobil. Yerli oto.

T.C Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, bu sabah yazdığı twettler ile yerli otomobil prototipini halkla paylaştı. Bakan Fikri Işık’ın yaptığı açıklamaya göre; Tübitak öncülüğünde ARGE çalışmaları hala devam eden yerli otomobil, 3 farklı motor teknolojisi ile satışa sunulacak. Bunlar; elektrikli araç, menzili uzatılmış elektrikli araç  ve konvansiyonel araç şeklinde sıralanıyor.

Yorum Yaz