Foto Galeri Haberler

Ford Tourneo Custom’a Makyaj Operasyonu

Ford’un 9 kişiye kadar yolcu taşıyabilen minibüsü Tourneo Custom makyajlandı. 2017 yılının sonlarına doğru satışa sunulması beklenen makyajlı Tourneo Custom, hem iç hem de dış tasarımındaki yenilikler ve eklenen teknolojik donanımlar sayesinde Avrupa pazarında daha iddialı olmayı hedefliyor.

Yeni Tourneo Custom’da en büyük değişiklikler ön tarafta uygulanmış. Ön farlar, tampon ve havalandırma ızgarası yenilenen Tourneo Custom, yeni jant seçeneklerine de kavuşmuş. Bu sayede araç Ford’un sedan ve hatchback modelleri ile aynı tasarım dilini kullanmaya başlamış. LED gündüz farı ve HID Xenon aydınlatma gibi özellikler sayesinde Tourneo Custom artık daha üst sınıf görünen bir ticari araç.

İç mekânda ise tıpkı dış tasarımda olduğu gibi yeni Ford modelleri ile aynı tasarım dili uygulanmış. En son yeni Ford Fiesta modelinde gördüğümüz iç mekan tasarımı Tourneo Custom’a uyarlanmış. Orta konsolda yer alan 8 inçlik dokunmatik ekranın kullanımının oldukça kolay olduğu söyleniyor. Ford’un açıklamasında belirttiğine göre iç mekândaki malzeme kalitesi de artmış.

Kör nokta uyarı sistemi, adaptif hız sabitleyici, çapraz trafik uyarısı ve trafik işaret levhası tanıma gibi güvenlik donanımları da makyajlanan Tourneo Custom’da opsiyonel olarak sunulacaklar.

Tourneo Custom’un motor seçenekleri ise değişmemiş. 2.0 litre hacimli Ford Eco Blue dizel motorun 105, 130 ve 170 beygirlik 3 farklı seçeneği mevcut. Tourneo Custom seçilen motor seçeneğine göre otomatik veya manuel şanzıman ile alınabiliyor.

Yorum Yaz