Foto Galeri Haberler Video Galeri

Genesis Yeni G70 ile Lüks Kompakt Sedan Pazarına Giriyor

Güney Koreli üretici Hyundai’nin geçtiğimiz yıl bağımsız bir marka haline getirdiği Genesis, lüks kompakt sedan pazarında rekabet edecek modeli G70’i tanıttı. Genesis’in büyük umutlarla geliştirdiği G70, Alman markaların domine ettiği pazarda Audi A4, BMW 3 Serisi ve Mercedes C Class gibi modeller ile rekabet edecek.

4685 mm uzunluğa, 1850 mm genişliğe ve 1400 mm yüksekliğe sahip olan Genesis G70, 2835 mm’lik dingil mesafesine sahip. Bu ölçüler sayesinde Genesis G70 Alman rakipleri ile aynı çizgide duruyor. Genesis G70 kardeş firma KIA’nın spor sedan modeli Stinger ile aynı platformu paylaşıyor. Genesis G70’in dış tasarımı oldukça dinamik ve şık görünüyor. Uzun gövdesi, ön ve arkada yer alan LED aydınlatmaları, agresif tasarımlı tampon ve panjuru ile Genesis G70 sportif çizgilerden hoşlanan otomobilseverlerin de ilgisini çekecektir.

Genesis G70 herkesin zevkine hitap edebilecek 10 farklı renk seçeneği sunacak: Platin Gümüş, Karbon Metal, Mermer Beyazı, Titanyum Siyahı, Racing Gray, Graceful Gray, Lapis Blue, Royal Blue, Blazing Red and Umber Brown.

G70’in iç mekan tasarımı sürücü odaklı tasarlanmış. Butonların yatay olarak sıralandığı ve gözü yormayan bir dizayna sahip orta konsol, malzeme kalitesi sonusunda da iddialı. Genesis, G70’in kabininde kullanılan deri, metel ve plastik parçaların oldukça kaliteli olduğunu söylüyor. Fotoğraflarda gözümüze çarpan alüminyum kapı kolları, metal hoparlör ızgarası, dikişli izleri kaliteli görünen deri kaplı kapı içleri de Genesis’in iddiasını destekler nitelikte.

G70 sürücü ve yaya güvenliği konusunda da iddialı bir araç. Çarpışma önleme ve sürücü uyarma fonksiyonlarını yerine getirmek için bir dizi sistem “Genesis Aktif Güvenlik Kontrolü” adı altında sunuluyor. Yayaları korumak için çarpışma anında kaputu yukarı kaldırıp darbeyi absorbe eden sistem de güvenlik konusunda gösterilen hassasiyeti gösterir nitelikte.

Genesis G70’in kaputunun altında 3 farklı motor seçeneği sunulacak. 2.0 litre hacimli turbo benzinli motor 254 beygir güç ve 353Nm tork üretebiliyor. Kia Stinger’dan tanıdığımız 3.3 litre hacimli çift-turbo V6 benzinli motor ise 370 beygir güç ve 510 Nm tork üretiyor. Tek dizel seçenek olan 2.2 litrelik 4 silindirli turbo dizel  ünite ise 201 beygir güç ve 440 Nm tork sunuyor. Genesis G70’te arkadan itişli veya dört tekerlekten çekişli seçenekleri mevcut.

Genesis model ailesinin G90 ve G80’den sonra üçüncü üyesi olan G70’i, hala geliştirme aşamasında olan bir SUV modeli takip edecek.

Yorum Yaz