Foto Galeri Haberler Video Galeri

Hyundai i30 Fastback Tanıtıldı

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai, geçtiğimiz haftalarda Almanya’da düzenlediği etkinlikte yeni 5 kapılı coupe modeli i30 Fastback’i tanıttı. Son dönemde yeni model atağına kalkan Hyundai, daha önce hatchback ve station wagon olarak satışa sunduğu i30 ailesine şimdi de Fastback modelini ekledi. Böylece Avrupa’da kompakt segmentte ilk defa bir 5 kapılı coupe seçeneği otomobilseverlerin beğenisine sunulmuş oldu.

Yeni i30 Fastback’in ön tasarımı kardeşi i30 Hatchback ile neredeyse tamamen aynı. Aralarındaki tek farkın i30 Fastback’in tampon tasarımı olduğu söylenebilir. Arka tarafta ise bombeli tasarıma sahip ve ucu spoiler şeklinde olan bagaj kapağı oldukça dikkat çekici görünüyor.

Hyundai i30 Fastback, 4455 mm uzunluğa, 1425 mm yükseliğe ve 2650 mm’lik aks mesafesine sahip. Sportif tasarımı gereği i30 Fastback, hatchback kardeşinden 30 mm daha az yerden yüksekliğe sahip. Ayrıca Fastback’in 5 mm kısalan ve %15 sertleştirilen süspansiyon sistemi de aracı i30 ailesindeki en sportif model konumuna getirmiş.

Hyundai i30 Fastback’in kaputunun altında 2 benzinli 2 de dizel motor seçeneği sunuluyor. 1.0 litrelik benzinli motor 120 beygir güç üretirken 1.4 litrelik benzinli ünite 140 beygir güce sahip. 1.6 dizel ünitenin ise 110 ve 136 beygirlik iki farklı versiyonu mevcut. Tüm motor seçenekleri 6 ileri manuel şanzıman seçeneği ile alınabiliyor. 1 litre hacimli benzinli motor dışında kalan tüm motorlar ise çift kavramalı 7 ileri vitesli yarı otomatik şanzıman seçeneği de sunuyor.

Yorum Yaz