Foto Galeri Haberler Video Galeri

Hyundai’nin Yeni SUV Modeli: Kona

Güney Koreli otomobil üreticisi Hyundai yeni model atağına devam ediyor. Son olarak B segmenti SUV pazarına girme kararı alan Hyundai, geçtiğimiz ay bu amaçla geliştirdiği KONA modelini tanıttı. Önümüzdeki aylarda Güney Kore’de, sonbahar aylarında ise Avrupa ve Kuzey Amerika’da satışa sunulması beklenen Kona, adını Hawaii adalarındaki bir bölgeden alıyor.

Hyundai Kona; 4165 mm uzunluğa, 1800 mm genişliğe ve 1550 mm yüksekliğe sahip. Aracın dingil mesafesi ise 2600 mm. Hyundai Kona’nın dış tasarımı markanın diğer modellerinden oldukça farklı.  Kona, kendisi ile aynı segmentte olan Citroen C4 Cactus gibi 2 parçalı far tasarımına sahip. İç tasarımda ise Hyundai i30’a olan benzerlik dikkat çekiyor.

Hyundai Kona’da Apple CarPlay ve Android Auto uyumlu; 5,7 veya 8 inçlik infotainment sistemi, head-up display, kablosuz telefon şarj sistemi gibi donanımlar mevcut. Ayrıca Hyundai Kona’da; otomatik frenleme özellikli çarpışma önleme sistemi, şerit takip asistanı, uzun far yardımcısı, sürücü dikkat monitörü, kör nokta tespit sistemi ve arka çapraz trafik  alarmı gibi sürücü yardımcısı güvenlik donanımları sunulacak.

 

Hyundai’nin kaputunun altında ilk etapta aşağıdaki motor seçenekleri sunulacak. Ancak Hyundai tarafından yapılan açıklamaya göre daha sonradan 1.6 dizel motor, hybrid ve elektrikli seçenekleri de ürün gamına eklenecek.

  • 2.0 litre MPI Benzinli Motor => 149 PS Güç – 179 Nm Tork
  • 1.6 litre T-GDI Benzinli Motor => 177 PS Güç – 265 Nm Tork
  • 1.0 T-GDI Benzinli Motor => 120 PS Güç – 172 Nm Tork

Yorum Yaz