Foto Galeri Haberler Video Galeri

Tiguan’a Kardeş Geliyor: Yeni Volkswagen T-Roc

Volkswagen geçtiğimiz haftalarda tanıttığı yeni modeli T-Roc ile crossover segmentine iddialı bir giriş yaptı. Markanın ürün gamında yer alan Tiguan, Touareg ve Atlas isimli modelleri barındıran SUV model ailesinin en yeni ve en küçük üyesi olan T-Roc, 2017 yılının sonunda Avrupa’da satışa sunulacak.

Otomobil sektöründe müşterilerin SUV modellerine olan talebi arttıkça üreticiler de farklı boy ve segmentlerde modeller geliştirirek pazardan paylarını büyütmeye çalışıyor. Geçtiğimiz senelerde birçok üretici crossover olarak da adlandırılan küçük SUV modelleri ile oldukça büyük başarılar elde ettiler. Nissan Juke, Mazda CX-3, Honda HR-V ve Toyota C-HR modelleri bu sınıfın popüler örnekleri arasında yer alıyor.

Yeni T-Roc’un dış görünümü; geniş ve alçak tasarımı, arkaya doğru eğimli tavan çizgisi ve kullanılan krom kaplama detayları ile oldukça spor ve şık. İç mekan ise neredeyse Yeni VW Polo’ya oldukça benzer.

Yeni T-Roc’un dış boyutları ve diğer özellikleri önümüzdeki günlerde yapılacak olan Frankfurt Otomobil Fuarında duyurulacak. Yeni VW T-Roc’un kaputunun altında 3 dizel ve 3 benzinli motor seçeneği sunulması bekleniliyor. Bunlardan benzinli olanların 1.0 lt, 1.5 lt ve 2.0 lt hacimli olacağı tahmin ediliyor. Dizel motorlar ise 1.6 ve 2.0 litre hacimli olacak. T-Roc’un seçilen motor seçeneğine göre 6 ileri manuel veya 7 ileri DSG şanzıman ile birlikte alınabileceği söyleniyor.

Yorum Yaz