Foto Galeri Haberler Video Galeri

Yeni 2019 Model Volkswagen Jetta, Amerika’da Tanıtıldı

Volkswagen’in Amerika Birleşik Devletleri’nde uzun bir süredir en çok satan modeli olan Jetta, Kuzey Amerika pazarında satışa sunulacak versiyonuna kavuştu. Detroit Otomobil Fuarında tanıtılan 2019 model Yeni Jetta, ilk satışa sunulduğu 1979 yılından bu yana 17 milyondan fazla üretilerek en başarılı sedan otomobil modelleri arasında yerini çoktan aldı. Söz konusu 17 milyonluk satışın 3,5 milyonunun Amerika’da gerçekleştiği düşünüldüğünde Jetta’nın Volkswagen için Amerika pazarında ne kadar önemli bir model olduğu anlaşılıyor.

VW grubuna ait ödüllü MQB platformu üzerinde geliştirilen Yeni Jetta, daha iddialı bir tasarım, daha fazla iç hacim ve daha fazla teknoloji vaadi ile satışa sunulacak. Buna rağmen aracın fiyatı eski modelinden daha ucuz olacak şekilde 18,545 Dolardan başlayacak.

Yeni Volkswagen Jetta dış tasarım anlamında VW ailesinden gelen tasarım dilini ve DNA’sını korumuş bir araç olarak karşımıza çıkıyor. Büyük ön ızgarası ve keskin hatları ile güçlü bir duruşa sahip olan 2019 model Jetta, krom detayları ve LED aydınlatmaları sayesinde kalite hissini arttırmış. Aracın arka tasarımını ise kimileri Skoda Superb’e benzetirken kimileri Audi A4 Sedan’a benzetiyor. Yeni Jetta’nın iç mekanı ise Yeni Polo ile büyük oranda aynı denilebilecek bir tasarıma sahip. Apple CarPlay™, Android Auto™, VW dijital gösterge ekranı ve 400-wattlık BeatsAudio® ses sistemi gibi özellikler iç mekanda dikkat çeken teknolojiler arasında yer alıyor.

Yeni Jetta ABD pazarında 1.4 litre hacimli 150 beygir güç ve 250 Nm tork üreten motoruyla satışa sunulacak. Bu motor 6 ileri manuel veya 8 ileri otomatik şanzıman ile eşleştirilebiliyor. Avrupa pazarı için üretilecek olan Jetta’nın ne zaman tanıtılacağı hakkında henüz kesin bir bilgimiz yok. Ancak bilgiler elimize ulaştığında buradan sizlerle paylaşıyor olacağız.

Yorumlar

Yorum Yaz